8. Sınıf Kötü Alışkanlıklar Sunu

Ünite ile ilgili iki adet sunu bulunmaktadır. Bu sunular, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi "İslam Dininde Kötü Alışkanlıklar" konusu hakkında hazırlanmıştır. Sunular içerisinde dinimizce yasaklanan kötü alışkanlıkların (alkol, uyuşturucu, sigara, kumar) bedensel, ruhsal ve toplumsal zararları, ilgili ayet ve hadis mealleri, konuyla ilgili görseller yer almaktadır.
Sunuyu indirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

1- Öncelikle yukarıda yer alan "İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN" bağlantısına tıklayın.

2- Açılan sayfada "Tarayıcınız üzerinden indirin" seçeneğine tıklayın.

3- Mega hesabı olanlar diğer yolla indirebilirler.

4- Rar dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.

5- Sunumuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

6- Meb internet bağlantısıyla dosyayı indirmekte sorun yaşarsanız indirme işlemini filtresiz bir internet aracılığıyla yapınız.


Sunu İçeriği:

1- Alkolün bedensel, ruhsal ve toplumsal zararları

2- Uyuşturucunun bedensel, ruhsal ve toplumsal zararları

3- Sigaranın bedensel, ruhsal ve toplumsal zararları

4- Kumarın bedensel, ruhsal ve toplumsal zararları

5- Konu ile ilgili ayet-i kerime ve hadis-i şerif mealleri

6- Konu ile ilgili görseller


Web sitemizde diğer üniteler ile ilgili sunular da yer almaktadır. Bu sunular Hüseyin ARASLI tarafından adobe flash, xerte, powerpoint, prezi vb programlarla hazırlanmıştır. Sunularımızı indirebilir ve daha çok öğretmenimizin kullanması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan "paylaş" butonlarına tıklamanız yeterli.

© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.