Din Kültürü 12. Sınıf 4. Ünite Değerlendirme Testi PDF

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi 12. sınıf 4. ünite "Güncel Dini Meseleler" yeni müfredata uygun değerlendirme sınavı. Seçme sorulardan oluşan bu test PDF olarak hazırlanmış olup indirilebilir dokümandır. Testi indirmek için bağlantıya tıklayın. Cevaplar aşağıda.


NOT: Telefon veya tabletten indirme başarısız olursa bilgisayardan deneyin. Telefondan indirmek için Google hesabınızla oturum açmanız gerekebilir.
Bir Bilgi

İslam dinine göre insanın dünyada ve ahirette fayda elde etmesi için koruması gereken beş gaye vardır. Bunlar zarûrât-ı diniyye olarak ifade edilen dinin, hayatın (can), aklın, neslin ve malın korunmasıdır. Bu beş gaye toplum düzeninin dayandığı temel esaslardır. Müctehidin vereceği hüküm (fetva), bu beş ana gayeye uygun olmalıdır.
© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.