Dünya'nın Yuvarlaklığı Belgesel Video

Kur'an-ı Kerim mucizeleri, dini belgeseller, Kur'an'da Dünya'nın yuvarlaklığı.

Süre: 1.37 sn

Boyut: 18 MB

İZLEMEK VE İNDİRMEK İÇİN


"O, gökleri ve yeri hikmet ve fayda esasına göre yarattı. Sürekli olarak geceyi gündüzün, gündüzü gecenin üstüne sarmaktadır. Güneş'i ve Ay'ı da yasalarına boyun eğdirmiştir. Her biri belirlenmiş bir süreye kadar akıp gitmektedir. Unutmayın ki Allah çok güçlüdür, çok bağışlayıcıdır." Zümer suresi, 5. ayet

Bundan 14 asır önce Kur'an'da Dünya'nın yuvarlak olduğuna işaret edilmektedir. Tam olarak yukarıdaki ayette! Zümer suresi, 5. ayetinde. Peki buradaki hangi ifade bu gerçeği bizlere bildirmektedir? Bilim adamlarının ancak astronomi çalışmalarıyla elde ettikleri bulgular, Kur'an'da nasıl yer almaktadır? Devamı videoda.

Videoyu indirmeden önce ön izlemek için indirme bağlantısına tıklayın. Mobilden indirmek isterseniz "Tarayıcıda Aç" seçeneğine tıklayın.
© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.