Fil Olayı Video

"Fil Olayı" video. İslam tarihi, Peygamberimizin hayatı, Kabe,

Süre: 15.24 sn

Boyut: 933 MB

İZLEMEK VE İNDİRMEK İÇİN


Peygamber Efendimizin doğumundan 52 gün önce gerçekleşen ibretlik bir olay. Habeşistan'ın Yemen Valisi Ebrehe, Kral'ının emriyle Yemen'de büyük bir kilise yaptırır. Amacı, Araplar'ın Kabe yerine bu kiliseyi ziyaret etmeleridir. Ancak onun yaptırdığı bu mabet pek rağbet görmeyince sinirlenir. Çünkü Kabe taştan yapılmış binadır. Ebrehe'nin yaptırdığı kilise ise çok pahalı malzemelerden yapılmış gösterişli bir yapıdır. Ebrehe bunun üzerine içinde fillerin de bulunduğu ordusuyla Kabe'yi yıkmak üzere Mekke'ye doğru yola çıkar. Mekkeliler'in, onun ordusunun karşısında durabilecek bir güçleri yoktur. Ancak Ebrehe'nin hesaba katmadığı bir güç vardır. Kabe'nin koruyucusu! Devamı videoda...

Videoyu indirmeden önce ön izlemek için indirme bağlantısına tıklayın. Mobilden indirmek isterseniz "Tarayıcıda Aç" seçeneğine tıklayın.
© Telif Hakkı
Sitedeki dökümanlar yazılı izin olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayınlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Öğretmen arkadaşlar, sadece kendi okullarında derslerine girdikleri öğrencileri için fotokopi yoluyla çoğaltıp dağıtabilirler.