Ameli-Fıkhi Mezhepler Sunu

"İslam Düşüncesinde Fıkhi Yorumlar" konusu hem ortaokul hem de lise konuları arasında yer almaktadır. Bu konu lise seviyesinde biraz daha ayrıntılı ele alındı. Ortaokul seviyesinde daha kısa işlendi. Bu sebeple sunumuzu daha genel ve her iki kademeyi de kapsayıcı olarak hazırlamaya çalıştık. Sunumuzda fıkhi mezhep kavramını, fıkıh ilminin tanımını ve başlıca ameli-fıkhi mezhepleri anlattık. İnşallah faydalı olur.


PREZİ SUNUMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

POWERPOİNT SUNUMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN


Sunuyu indirmek için;

Bu konuyla ilgili iki adet sunu bulunmaktadır. Sunulardan biri prezi slaytı, diğeri ise powerpoint sunusudur. Powerpoint sunusunu en iyi görüntüleme, office 2016 yüklü bir bilgisayarda gerçekleşir. Eski office sürümleri slaytın bazı kısımlarını çalıştırmalayabilir. MEB internet bağlantısıyla dosyayı indirmekte sorun yaşarsanız indirme işlemini filtresiz bir internet aracılığıyla yapınız.


Sunu İçeriği:

» Fıkhi mezheplerin alanı, fıkıh ilminin tanımı

» Hanefi mezhebi

» Şafii mezhebi

» Maliki mezhebi

» Hanbeli mezhebi

» Caferi mezhebi


Prezi Sunusu Nasıl Kullanılır:

1. Bilgisayarınıza indirdiğiniz rar dosyasından çıkan klasörde yer alan "Ameli-Fıkhi Mezhepler" isminde mavi simgeli uygulama dosyasını bulun.

2. Dosyayı açın ve uygulamayı çalıştırın.

3. Sunu açıldığında fare imlecini sayfanın sağına götürün.

4. İmleç sağa gidince, içinde "ana sayfa, büyültme ve küçültme" tuşlarının bulunduğu bir tuş kombinasyonu açılır.

5. Buradan ana sayfaya tıklayın.

6. Sunuyu ilerletmek için sayfanın en altında yer alan ok işaretlerini kullanın.

7. Sayfanın sağındaki tuş kombinasyonlarında yer alan büyültme ve küçültme tuşlarıyla sunu içeriğini yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.