İslam'ın Sakınılmasını İstediği Davranışlar Sunu

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders sunusu. Bu powerpoint sunusu, Din Kültürü dersi İslam'ın Sakınılmasını İstediği Bazı Davranışlar konusu ile ilgili olarak hazırlanmıştır. Yalan, hile, gıybet, iftira, hırsızlık, haset, kibir, saygısızlık gibi kötü davranışların bireysel ve toplumsal zararları, bu davranışlardan korunma yolları, dinimizin tavsiyeleri sunu içeriğini oluşturmaktadır. Sunu, en iyi office 2016 programında görüntülenir.
Sunuyu indirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

• Öncelikle yukarıda yer alan "İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN" bağlantısına tıklayın.

• Karşınıza gelen indirme sayfasında (mega) tarayıcınız üzerinden indirin bağlantısına tıklayın.

• Megasync hesabınız varsa sol tarafta yer alan indirme bağlantısına tıklayarak da indirebilirsiniz.

• "İslam'ın Sakınılmasını İstediği Bazı Davranışlar.ppsx" dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.

• Sunumuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

• MEB internet bağlantısıyla dosyayı indirmekte sorun yaşarsanız indirme işlemini filtresiz bir internet aracılığıyla yapınız.


Sunu İçeriği:

» Yalan, hile, gıybet, iftira, hırsızlık, haset, alay etmek, kibir, kötü zan, kusur araştırmak, saygısızlık gibi kötü davranışların birey ve toplum açısından zararları.

» Bu kötü davranışlar hakkında Kur'an'ın emirleri ve yasakları.

» Bu kötü davranışlar hakkında Peygamber Efendimizin hadisleri.

» Bu kötü davranışlar hakkında atasözleri.

© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.