5. Sınıf Din Kültürü Testleri

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 5. sınıf kazanım testleri. 5. sınıf Din Kültürü testleri. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü uzman ekibi tarafından hazırlanan 5. sınıf Din kültürü kazanım testleri. İndirmek için alttaki bağlantıya tıklayın.

5. Sınıf Din Kültürü Kazanım Testleri İndir

Testlerin Cevapları

Bu testler PDF dökümanı şeklindedir. Testlerin cevapları yönlendirileceğiniz sayfada yer almaktadır. Ayrıca telefonunuzun barkod okuyucusunu kullanarak testin en altındaki karekodu okutmak suretiyle cevaplara ulaşabilirsiniz.


Bir Bilgi:

Peygamber Efendimizin Çocukları: Peygamberimiz ile Hz. Hatice'nin evliliklerinden altı çocukları dünyaya geldi.

Kız Çocukları: Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm, Fatıma.

Erkek Çocukları: Abdullah, Kasım.
www.huseyinarasli.com
Peygamberimizin erkek çocukları küçük yaşta, Hz. Fatıma dışındaki kız çocukları ise Peygamberimizden önce vefat ettiler. Peygamberimiz kızı Fatıma'yı, amcası Ebu Talib'in oğlu Hz. Ali ile evlendirdi. Peygamberimizin soyu, Hz. Fatıma ile Hz. Ali'nin çocukları olan Hasan ve Hüseyin'den devam etti. Hz. Hatice'nin vefatından sonra Peygamberimiz Hz. Mariye ile evlendi. Bu evlilikten de İbrahim adında bir erkek çocuğu dünyaya geldi. İbrahim de Peygamberimizden önce vefat etti.

Peygamberimizin Bütün Çocukları: Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm, Fatıma, Abdullah, Kasım, İbrahim.
© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.