Evrendeki Ölçü ve Düzen Video

Yüce Yaratıcı'nın evrende ve evrenin her zerresinde takdir ettiği ölçü ve düzeni anlatan harika bir video. Dini belgeseller serisi.

Süre: 7.29 sn

Boyut: 25 mb

İZLEMEK VE İNDİRMEK İÇİN


Evrende mükemmel bir uyum ve düzen vardır. Bu uyumu, düzeni, planı ve ölçüyü hayatımızın ve yaşadığımız evrenin her alanında görmek mümkündür. Gezegenlerin birbirine olan mesafeleri, gece ve gündüzün oluşması, Dünya'nın kendisi ve Güneş etrafındaki hareketleri, canlıların fizyolojik ve biyolojik hayat faaliyetleri, yağmurun belirli bir ölçüye göre yağması... Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Gerisi videoda...

Video, kazanımlar dahilinde derslerde öğrencilerimize izletilmek amacıyla yüklenmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise seviyesinde kullanılabilir dijital bir ders materyalidir.
© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.