Din Kültürü 11. Sınıf 4. Ünite Değerlendirme Testi PDF

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi 11. sınıf 4. ünite "İnançla İlgili Meseleler" yeni müfredata uygun değerlendirme sınavı. Kazanım odaklı, beceri temelli, okuduğunu anlama, yorumlama ve bilgiye dayalı seçme sorulardan oluşmuş bu testi indirmek için bağlantıya tıklayın. Cevaplar aşağıda.


NOT: Telefon veya tabletten indirme başarısız olursa bilgisayardan deneyin. Telefondan indirmek için Google hesabınızla oturum açmanız gerekebilir.
Bir Bilgi

İslamofobi: İslamofobi, İslam’dan ve Müslümanlardan gerekçesiz şekilde korkulması anlamını taşır. İslam’ın birincil kaynaklardan doğru bir şekilde bilinmemesi ve araştırılarak öğrenilmemesi, ayrıca bazı art niyetli söylemler bu korkunun başlıca sebepleridir. İsminin anlamı barış olan bir dini şiddet odaklı göstermek, Kur’an ayetlerindeki iyilik yolunda mücadele anlamı taşıyan cihadı haksız yere savaşmak şeklinde yorumlamak art niyetli bir yaklaşım biçimidir. Bu yaklaşım sonucu Müslümanlar zulüm görmektedirler.
© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.