Ön Yargı Animasyon Film

Değerler eğitimi kısa film animasyon. "Peşin hüküm vermeden önce anlayıp dinlemek lazım!" dedirten bir video.

Süre: 3.49 sn

Boyut: 102.2 MB

İZLEMEK VE İNDİRMEK İÇİN


Sinirli bir teyze, otomatik makineden güç bela aldığı çikolatalı bisküvisini çantasına koyup trene binmek üzere istasyona gider. Treni beklerken bir banka oturur ve bisküviyi açıp yemeye başlar. Ama o da ne! Yanında oturan genç de bisküviden alıp yemektedir. Yaşlı teyzenin buna fena halde canı sıkılır. "Bu ne cüret?! Nasıl olur da sormadan benim bisküvimi yer?" diye düşünürken kalan son bisküviye elini uzattığında genç çocuk da elini uzatır ve teyzeden önce bisküviyi kapar. Teyzenin bağırışları sonrasında genç bisküviyi ikiye böler ve yarısını teyzeye verir. Bu kadar arsızlık teyzenin iyice canını sıkar. Sinirli bir şekilde gencin yanından ayrılır ve o esnada perona gelmiş olan trene biner. Trende çantasından bilet alırken acı gerçekle karşılaşır. Aman Allah'ım! Ne büyük bir yanlışlık?! Devamı videoda...

Video, değerler eğitimi kapsamında derslerde öğrencilerimize izletilmek amacıyla yüklenmiştir. İlkokul ve ortaokul seviyesinde kullanılabilir dijital bir ders materyalidir.
© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.