8. Sınıf Din Kültürü Testleri

8. sınıf Din Kültürü dersi kazanım kavrama testleri. 8. sınıf ünitelerindeki kazanımlara uygun olarak hazırlanmış testler. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü uzman kadrosunca hazırlanmış bu testleri aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

8. Sınıf Din Kültürü Kazanım Testleri İndir

Testlerin Cevapları

Testlerin cevapları açılan sayfada yer almaktadır. Ayrıca indirdiğiniz her testin en altında yer alan karekodu, telefonunuzun barkod okuyucusuna okutarak cevaplara ulaşabilirsiniz. Testler PDF dökümandır.


Bir Bilgi:

Sadaka: Bir kişinin kendi isteğiyle ve sadece Allah rızası için yaptığı maddi-manevi her türlü yardıma ve iyiliğe sadaka denir.

» Sadaka vermek sünnettir.

» Sadakanın miktarı ve zamanı yoktur.
www.huseyinarasli.com
» Sadaka vermek için zenginlik şartı yoktur. Bu yönüyle sadaka zekattan daha kapsamlı bir yardım şeklidir.

» Sadaka maddi olarak verilebildiği gibi, manevi olarak da yerine getirilebilir. Güzel söz söylemek, selam vermek, başkası için hayır dua etmek, güler yüzlü olmak, hasta ziyareti vb davranışlar manevi sadakaya örnektir.
© Telif Hakkı
Sitedeki dokümanlar Hüseyin Araslı'nın yazılı izni olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayımlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Tüm yayınlarımızın tek yasal yayın platformu huseyinarasli.com adresidir.