Din Kültürü 6. Sınıf 5. Ünite

Temel Değerlerimiz:

Bu ünitede sırasıyla; "Toplumumuzu Birleştiren Temel Değerler", "Dini Bayramlar, Önemli Günler ve Geceler" konularına yer verilmiştir.

5. ÜNİTE TEMEL DEĞERLERİMİZ
• Toplumumuzu Birleştiren Temel Değerler
• Dini Bayramlar, Önemli Günler ve Geceler


KAZANIMLAR

1. Toplumumuzu birleştiren temel değerleri fark eder. Din ve dinî değerlerin toplumsal bütünleşmeye katkısına, Peygamber ve Ehl-i Beyt sevgisinin toplumumuzu birleştirmedeki rolüne, Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve millî marşımıza karşı görev ve sorumluluklarımıza yer verilir. Şehit ve gazilerimize karşı olan minnet ve şükran borcumuz üzerinde durulur.

2. Dinî bayramların ve önemli gün ve gecelerin toplumsal bütünleşmeye olan katkısını yorumlar. Cuma günü, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ile kandillerin toplumsal bütünleşmeye olan katkısına değinilir.

© Telif Hakkı

Sitedeki dökümanlar yazılı izin olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayınlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Öğretmen arkadaşlar öğrencilerine fotokopi yoluyla çoğaltıp dağıtabilirler.