Din Kültürü 8. Sınıf Ünite Özetleri

Din Kültürü ve Türkçe dersleri 8. sınıf ünite özetleri diğer dökümanlar için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfada 8. sınıf Din Kültürü ve Türkçe dersiyle ilgili konu anlatımlarına, interaktif materyallere, çeşitli dökümanlara ve testlere ulaşabilirsiniz.

8. SINIF DERS NOTLARI İÇİN TIKLAYIN


Konu Başlıkları

1. ünite → Kader İnancı

2. ünite → Zekat ve Sadaka

3. ünite → Din ve Hayat

4. ünite → Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Örnekliği

5. ünite → Kur'an-ı Kerim ve Özellikleri


Maun Suresi ve Anlamı

Kur'an-ı Kerim'in 107. suresi olan Maun suresi, adını, son ayetinde geçen "maun" sözcüğünden almıştır. Maun, "yardım" anlamına gelir. Maun suresi 7 ayetten oluşur.

Bismillahirrahmanirrahim
Eraeytellezî yükezzibü biddîn. Fezâlikellezî yedu'ulyetîm. Velâ yehuddü alâ taâmil miskîn. Feveylün lil musallîn. Ellezîne hüm an salâtihim sâhûn. Ellezîne hüm yürâûne ve yemneun elmâûn.

Anlamı:
Gördün mü o hesap gününü yalanlayanı! İşte o yetimi itip kakan, yoksula yedirmeyi özendirmeyen kimsedir. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını ciddiye almazlar. Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar. Ufacık bir yardıma bile engel olurlar.

© Telif Hakkı

Sitedeki dökümanlar yazılı izin olmadan kitap olarak bastırılamaz, herhangi bir internet sitesinde yayınlanamaz, paylaşılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Hüseyin Araslı'ya ait yayınlar 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca telif hakkına tabidir. Öğretmen arkadaşlar öğrencilerine fotokopi yoluyla çoğaltıp dağıtabilirler.